SDH v.130_2 - kopie.png
SDH v.130_v1.png
 
Zbrusu nový Mercedes-Benz Sprinter rozšířil naší výjezdovou rodinu Mercedes.
Od čtvrtka 21. 1. 2016 se Mercedes-Benz ATEGO, již těší v naší hasičárně společnosti mladšího brášky s plnou výbavou. Mercedes-Benz Sprinter (DA 15 – L2T) byl slavnostně předán v areálu ostravského Trojhalí z rukou hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka za účasti představitelů jak kraje, tak Hasičského záchranného sboru. Tehdy naposled stálo bok po boku těchto 50 vozidel. Jeden dopravní automobil stál 3 842 960 Kč. Nový automobil je výrazně delší, než vozidlo AVIA a proto se musel rozšířit parkovací prostor zbouráním části pódia, na kterém se skladoval materiál. U této příležitosti bylo prostředí hasičárny kolem nového vozu upraveno odbouráním starých kachliček, uděláním omítek a vymalováním. Po příjezdu do Tísku se s novým vozidlem udělalo pár okružních poznávacích jízd po naší obci. Během posledního roku, tak byl obměněn celý výjezdový park.
Dopravní automobily DA 15 – L2T na podvozku Mercedes-Benz 516 CDi 4×4 od společnosti WISS Czech, s. r. o. dostaly v našem okolí také sbory: Slatina, Klimkovice, Jistebník, Sedlnice a další.


Mercedes Benz Sprinter 516 CDi je devítimístný automobil s pohonem všech čtyř kol, automatizovanou převodovkou a elektrickým lanovým navijákem. Stejně jako každý hasičský automobil je i on vybaven nezávislým vytápěním. Vůz je vybaven pro všechny typy zásahů – od malých požárů, pro jejichž likvidaci disponuje 300litrovou nádrží na vodu, přes technické zásahy až po čerpání vody při povodních a podobných živelních pohromách.
Slavnostní ukončneí NJL HVP 2015 v Tísku
 
Noční požár zničil zázemí našich fotbalistů v Tísku
Šest jednotek hasičů zasahovalo v noci na pátek 11.9.2015 o obci Tísek (okres Nový Jičín) u požáru dvoupodlažního objektu s šatnami s dřevěnou terasou u fotbalového hřiště. Požár se obešel bez zranění, předběžná škoda byla odhadnuta na téměř jeden milion korun. Příčina vzniku požáru se bude zjišťovat až za pátečního světla.

Operační středisko hasičů bylo o požáru dvoupodlažní budovy z unimobuněk o půdorysu 13 x 10 metrů s přístřeškem-terasou o půdorysu 10 x 10 metrů informováno deset minut po čtvrteční půlnoci. Na místo vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice v Bílovci, společně s ní i pět jednotek sboru dobrovolných hasičů  - Tísek, Slatina, Bílovec, Studénka a Fulnek. Celkem sedm vozidel. Už při příjezdu hasičů hořely šatny silným plamenem. Hasiči dostali oheň pod kontrolu zhruba za hodinu a čtvrt, dohašování skrytých ohnisek (s kontrolou požářiště) zabralo především místním hasičů z Tísku (obec má necelou tisícovku obyvatel) několik dalších hodin, až do pátečního rána.
Zdroj:HZS Moravskoslezského kraje
Fotgrafie - viz fotogalerie

Svěcení CAS 24 - Mercedes-Benz ATEGO
Slavnostní mše svatá , předání klíčů od vozidla a svěcení. 
Už dorazila !
Cisternová automobilová stříkačka Mercedes-Benz Atego 4x2.
Náš sbor získal bezplatným převodem CAS 24 - Mercedes-Benz ATEGO 4x2 od 
HZS Moravskoslezského kraje. Pro nás nové Atego dorazilo až z Karviné 28.srpna 2015. Naše CAS 32 Tatra 148 bude ovšem ve svém putování pokračovat u Sboru dobrovolných hasičů Kujavy. Určitě jim poslouží tak dobře jako nám. Takže děkujeme Tatře 148 za odvedenou práci od nás dostává určtě pochvalu!!  
I. NOČNÍ TISECKÁ CYKLOJÍZDA
I. ročníku se zúčastnilo skvělých 35 nadšenců. 
Ohlédnutí za denní soutěží 1.8.2015
Krajské kolo Přerov
Naše ženy již mají také dobojováno, jak vše dopadlo se dovíte na výsledkové listině.
Krajské kolo hry Plamen a dorostu Ostrava - Vítkovice 
Krajské kolo probíhalo v termínu od 5. 6 - 6. 6. 2015 pro mladé hasiče a 7. 6. 2015 pro kategorii dorostu na nově zrekonstruovaném městském stadionu v Ostravě Vítkovicích. Podporu měly naše mančafty po celou dobu tohoto klání. V sobotu dokonce sbor vypravil autobus, kterým přicestovali ti nejhlasitější a nejvytrvalejší fanoušci. A jejich podpora určitě pomohla parádním výsledkům. Starší žáci bojovali o postup do poslední chvíle a však v celkovém součtu zaostali za vítězem o pouhé 3 body a obsadili krásné 3. místo. Žáci vybojovali 1. místo hned ve dvou disciplínách a to ZPV a PÚ CTIF. Dále pak 2. místo obsadili v PÚ na nástřikové terče. Dorostenky začaly své klání štafetou 4x 100m, ve které vybojovaly 3. místo se ztrátou pouhé půl vteřinky na 2 pozici. Následné testy dopadly, jako vždy bez chyby. Disciplína 100m s překážkami se bohužel neobešla bez zranění, ale děvčata ukázala bojovnost a velké srdce a poprala se s tímto nepříznivým vývojem. Už to vypadalo, že poběží PÚ pouze v 6 členném složení, ovšem zraněnou vystřídala zraněná a s kuráží šly holky na start. Jejich pokus byl ovlivněn nesepnutím časomíry a tak, jim byl umožněn druhý pokus vinou technické závady, který dokončily a obsadili tak 3. místo. V celkovém součtu to bylo senzační 2. místo. Všem soutěžícím gratulujeme a samozřejmě děkujeme fanouškům za jejich podporu a marodům přejeme brzké uzdravení. 
tísek žaci kraj 3. místo.jpg
tísek žáci kraj 3.png
dorostenky kr2aj.jpg
dorostenky kraj.jpg
Výsledky Okresního kola mužů a žen a domácí soutěže mladých hasičů.
vybor1.jpg
Okresní pohár - Tísek 2015.jpg
XXVI. ročník halové pohárové soutěže mladých hasičů
a zároveň
XIX. ročník neoficiálního mistrovství Čech, Moravy, Slezska a Slovenska

Naší žáci se účastnili tak jako, každý rok této halovky v obou kategoriích. Mladším žákům štěstí nepřálo od první disciplíny a obsadili celkově 21. místo. Starší žáci zazářili na uzlové štafetě, ve které zvítězili s časem lehce přesahující hranici 30 sekund. Ve zkrácené štafetě 4x40m (obvykle 4x60m) se jim také dařilo jejich výsledný čas čítal 33,82 sekund a s tímto časem obsadili 4. místo v této disciplíně. Zato štafeta dvojic se jim nevyvedla, z ní brali 15 místo. Celkově ovšem se součtem 20 bodů vybojovali vynikající třetí bronzovou pozici. Tísek tak skončil na stupních vítězů podruhé v již dlouhé historii, co navštěvuje tuto soutěž.
Pálení čarodějnic ve starém kabátě !
Letošní pálení čarodějnic probíhalo, tak jak tomu bylo kdysi, ještě u žabárny mezi kopci. Letos přiletěly opět všechny věkové kategorie od 2 do miliónu let. Po přistání byly čarodějnice přivezeny v luxusním kočáře taženým dvěma krásnými koňmi s bloňďatým hárem. 
1.jpg
2.jpg
Pochování Basy 2015 
SDRUŽENÍ HASIČŮ ČECH, MORAVY A SLEZSKA
Organizační tým pro přípravu Letního tábora mladých hasičů v Pusté Polomi
 
Zájemcům o letní tábor mladých hasičů Pustá Polom 2015
 
Pokyny a informace o konání letního tábora mladých hasičů (určeno i pro nehasiče)
Termín konání: od 4. do 12. července 2015 tj.9 dnů
Hlavní vedoucí: Gabriela Richtárová
Programový vedoucí: Jiří Richtár
Účastnický poplatek: Členové SDH Tísek – 2400,-Kč
  Ostatní – 2600,-Kč      
Platba: hotově nejpozději do 20. května 2015
Závazné přihlášky vybírají: Petr Fritsch, Tísek, tel. 728900409
  Gabriela Richtárová, Tísek, tel. 776688874
 
Po zkušenostech z minulých let nedoporučujeme dávat dětem na tábor mobilní telefony, v opačném případě budou tyto uloženy u vedoucích. Ke kontaktu s dětmi nebo získání informací můžete využít tato telefonní čísla: 739587644, 776688874 a 728900409.
 
Po odevzdání závazné přihlášky obdrží rodiče dětí další pokyny:
  1. Seznam osobního vybavení účastníka tábora
  2. List účastníka
  1. Žádost o příspěvek zaměstnavatele na dětský tábor (pokud bude uvedeno v přihlášce, že rodiče o příspěvek žádají)
Přihlášky budou k dispozici u výše jmenovaných osob od 1. dubna 2015

Muži:

Pořadí Družstvo Celkem bodů
1 Závišice 114
2 Tísek 97
3 Hukovice 87
4 Trojanovice 86

Ženy:
Pořadí Družstvo Celkem bodů
1 Hukovice 79
2 Tísek 57
3 Hostašovice 35

Nad 35 let:
Pořadí Družstvo Celkem bodů
1 Výškovice 22
2 JAK-LUK 21
3 Mniší 16
4 Hukovice 8
 
Starší:
Pořadí Družstvo Bez nejhoršího
1. Lubojaty 13
2. Tísek 14
3. Hájov 18
4. Mniší 29
     

Mladší:
Pořadí Družstvo Bez nejhoršího
1. Hájov B 12
2. Trojanovice 16
3. Mniší 19
7. Tísek 41
Naši partneři:
logo MSK.JPG
logo Hostinec.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one