Krajské kolo hry Plamen a dorostu 2016

Krajské kolo se pro letošní rok konalo na atletickém stadionu v Opavě. Letos měl náš sbor zastoupení ve všech týmových kategoriích. Starší žáci bojovali již od pátku, kdy běželi ZPV, který se jim vydařil doslova na jedničku a s pouze jedním trestným bodem a skvělým běžeckým časem zvítězili v této disciplíně. V sobotu od brzkého rána bojovali ve všech ostatních disciplínách již v areálu stadionu. Žáci ze sebe vydali vše, co šlo ovšem ve vysoké konkurenci, kdy se skoro všechny týmy seřazovali do rozmezí dvou, tří vteřinek rozhodovaly maličkosti a také průměrný věk týmu. Starší žáci tak v celkovém součtu vybojovali krásné 5. místo. Většina žáků se díky tomuto seznámila s prostředím, a již další den vyráželi reprezentovat Tísek v kategoriích dorostenců a dorostenek. Jako první se v neděli běžely štafety 4x100m, ve které naše dorostenky ukázaly jejich um a získaly 2. místo. Přemožitelky našly pouze v sousedních Těškovicích. Následně se běžely stovky a krajské kolo zakončoval požární útok. A ten se dorostenkám znovu vydařil a opět získaly 2. místo, a tak jako předtím přemožitelky našly v Těškovicích. Celkově dorostenci vybojovali 5. místo a dorostenky skvělé 2. místo. Těmto mladým týmům přejeme ať jim jejich elán a zápal vydrží i do dalších let. Se stálou tréninkovou pílí a štěstím se výsledky musí dostavit. A věříme, že budeme stále více a více atakovat první pozice. Díky patří také rodičům a fanouškům, kteří přijeli do Opavy podpořit naší mládež a vytvářeli jim perfektní soutěžní prostředí. Děkujeme.
O putovní pohár Okresní rady mládeže Nový Jičín
I letos se naše mládež zúčastnila této postupové soutěže.
Mladší žáci se celkovým 3. místem kvalifikovali na krajský pohár ORM. Starší žáci zvítězili a také pojedou na krajský pohár ORM.
Výsledky níže.
S1020020.JPG
S1020026.JPG

XXV. ročník neoficiálního mistrovství Čech, Moravy, Slezska a Slovenska a zároveň XXVII. ročník halové pohárové soutěže mladých hasičů

I letos za účasti SDH Tísek v obou kategoriích za přímého přenosu FireTV. Klasicky se soutěžilo ve třech disciplínách – Uzlová štafeta, štafeta požárních dvojic, štafeta 4x40m. Našim žákům bylo, tak jak už je zvykem přiděleno nízké startovní číslo a to bylo pro letošní rok startovní číslo 3. Starší žáci zahajovali soutěž štafetou požárních dvojic a ta se jim vydařila a brali 2. místo. Téměř souběžně mladší žáci vyběhli na uzlovku, na které v celkovém součtu s trestnými body získali 24. místo. Následně se mladší a starší prohodili na disciplínách, kde mladší brali z dvojic krásné 7. místo a starším žákům se vydařily i uzly bez trestných bodů a obsadili 5. místo. Před obědem stihli ještě mladší žáci nastoupit na rozhodující štafetu 4x40m, kde rychlejší štafeta byla bohužel diskvalifikována, tak se s výsledným časem umístili na 25 pozici a ztratili naději na první desítku. Po lehkém oběde brambor – řízek – okurka, v rychlosti nastupovali starší žáci z průběžně 2. místa na 4x40m. Štafeta se rozběhla od začátku velice pěkně a starší jistými kroky doběhli pro čas 36,50. V půlce startovní listiny vyběhl na prozatím se součtem 3 bodů (1+2místo) vedoucí Bludov, ale jejich štafeta se jim nevydařila a s časem 38,38 brali až 19. místo. A tehdy začala nervozita stoupat, jelikož po pár týmech bylo jasné, že starší žáci nemohou skončit hůře jak na krásném 2. místě. Zatím ovšem brali 1. místo důležité již jen bylo, aby se mezi Hutisko-Solanec s časem 35,83s a nás 36,50s, tedy do rozdílu 0,67s nikdo nedostal. Časy mohly být klidně lepší, jen nesměly být v tomto rozmezí, aby starší žáci získali celkové 1. místo. Naděje žila, až do posledního rozběhu ve, kterém nastoupily sousední Lubojaty. Štafetu rozběhli na výbornou, v průběhu to vypadalo na atak první pozice v této rozhodující disciplíně a však zaváhání na rozdělovači a následný doběh ukázal na světelné tabuli čas 36,22s. A tehdy bylo vidět značné zklamání na všech příznivcích Tísku, kteří nebyli jen v hale, ale také doma vysedávali u přímého přenosu na FireTV. Naděje žila opravdu, až do posledního chvíle. Takže se stejným počtem 16 bodů, ale horší štafetou 4x40m brali naši podruhé v historii vynikající 2. místo, dá se tedy říct, že 28 setin dělilo starší žáky od prvního triumfu na neoficiálním mistroství. Po chvíli zklamání se ovšem dostavila radost a úsměv na soutěžní družstvo a jako vicemistři 25 neoficiálního mistroství, řádně oslavili tento perfektní výkon. Tímto jim, ještě jednou gratulujeme a připomínáme, že po 3. místě (2015) a následným 2. místě, by již mohla přijít ta vytoužená jednička J. Všem děkujeme za přízeň a těšíme se příští rok!