SDH v.130_2 - kopie.png
SDH v.130_v1.png
Soutěž mladých hasičů a
závěrečné vyhodnocení Floriánek Cupu 2013
Poslední kolo celoročního klání Floriánek Cup se letos konalo v Tísku v sobotu 28.9.2013. Na dětské soutěži se zápolilo v disciplínách požární útok a ZPV. Jako první se na start závodu požární všestrannosti postavila družstva starších žáků a během této disciplíny probíhaly požární útoky mladších žáků. Soutěž probíhala ve svižném tempu jen s jedním malým zádrhelem a to, že se pak musely odstranit výsledky požární ochrany u mladších žáků v ZPV. Soutěž došla tedy do úspěšného konce a po jejím vyhodnocení se přistoupilo k vyhodnocování toho ,,důležitějšího" a to celkových výsledků Floriánek Cupu. Naši žáci byli ve hře o první místa v celkovém hodnocení seriálu. Starší žáci bojovali o 1. místo s týmem z Prchalova a stačilo jim, aby byl rozdíl mezi nimi o 5 umístění. Mladší žáci museli dotahovat, a aby zvítězili museli porazit sousední Lubojaty o 3 místa. Po bojích pouze na trati, tak jak to má být, se poštěstilo našim starším žákům a zvítězili tedy ve Floriánek Cupu po druhé za sebou. Mladší žáci ze sebe vydali vše, ale na Lubojaty to nestačilo i tak brali nádherné 2. místo. Pro některé starší žáky, kteří již končí(z důvodu věkové hranice) to bylo tedy parádní ukončení sezóny Gratulace!
8. kolo Floriánek Cupu - Lubojaty
Předposlední kolo letošního Floriánek Cupu se uskutečnilo v sobotu 14. září v sousedních Lubojatech. Jelikož se jednalo jak již byl řečeno o předposlední kolo šlo již do tuhého a soutěžní družstva žáků bojovaly opravdu na plný plyn. Na dětské soutěži se zápolilo ve dvou disciplínách a to požárním útoku a štafetě 4x60 metrů. Starší žáci si zapsali čas z lepšího útoku 14,462 vteřin a zvítězili v této disciplíně, ovšem mladší žáci se nenechali v této královské disciplíně také zahanbit a s časem 16,665 si připsali taktéž 1. místo. V druhé disciplíně se bojovali zuby nehty, ale na první příčky to nestačilo. Starší žáci skončili na 3. místě a mladší na 5. místě. To v celkovém součtu umístění z obou disciplín udělalo následující celkové pořadí soutěže. Starší žáci se součtem 4 bodů skončili na 1. místě těsně před Prchalovem, se kterým bude bojovat na posledním kole Floriánek Cupu na domácí půdě o 1. místo v celkovém žebříčku. Mladší žáci se umístili na 3. místě a také budou doma bojovat o 1. místo jenom s tím rozdílem, že musí porazit sousední Lubojaty o tři pozice. Po tomto kole je tedy velice zajímavá tabulka FC. Vše se rozhodne až na posledním kole v sobotu 28.9.2013 v areálu SDH Tísek za školou.
 
Soutěž mladých hasičů - Výškovice
Hned další den ráno po soutěži v Bílovci jeli žáci na soutěž do sousedních Výškovic. Mladší i starší žáci na celkové výsledkové listině dopadli opět stejně. K druhému DABLU jim nechybělo mnoho obsadili totiž krásné 2. místa.

3. Kolo Floránek Cup - Bílovec
V Bílovci se soutěžilo v požárním útoku a štafetě dvojic. Mladší žáci předvedli nejlepší výkon ze soutěžících kolektivů mladších žáků a vyhráli požární útok s časem 24,07s a také štafetu dvojic s časem 68,12s a celkově obsadili tedy nejvyšší pozici. Starší žáci předvedli dva nejlepší časy soutěže a to požární útok 22,71s a štafetu dvojic dokončili s časem 59,31s v celkovém součtu vybojovali také 1. místo jako jejich mladší kolegové. Takže zaznamenáváme první DABL pro naše žáky, jen tak dál :-).
 
 
Okresní kolo hry PLAMEN - Lubojaty 18.5.2013
Letošní okresní kolo hry Plamen se konalo v sousedních Lubojatech. Do okresního kola se započítával i závod požární všestrannosti z podzimu loňského roku. Starší žáci skončili v tomto závodu na 5. místě a mladší žáci na 12. místě. Takže ani jeden z z týmů neměl zrovna nejlepší výchozí pozici před soutěži v Lubojatech. A jelikož se bojovalo v pěti disciplínách, tak to nebylo jenom o požárním útoku a další jedné disciplíně jak to bývá v kolech Floriánek Cupu. Každý musel ukázat jak na tom je v požárním útoku, štafetě 4x 60 metrů, štafetě dvojic, štafetě CTIF - 400 metrů a požárním útoku - CTIF. Celkové umístění se určovalo tak, že se konečné umístění z disciplín sečetlo. Mladší žáci dosáhli celkového součtu 34 bodů a skončili tak těsně pod bednou na 4. místě. Starší žáci si vybojovali dvě vítězství v disciplínách CTIF a druhé místo ve štafetě dvojic. A nejen díky těmto výkonům dosáhli výsledného součtu 19 bodů a zvítězili tedy v okresním kole hry PLAMEN a postupují na krajské kolo. Gratulujeme a přejeme hodně zdaru na krajském kole, které se letos bude konat na stadioně v Českém Těšíně 14. - 16. června.
6.JPG
7.JPG
Soutěž o Pohár okresní rady mládeže
Soutěž o Pohár okresní rady mládeže proběhla dne 8.5 v areálu Bordovického hřiště. Na tomto soutěžním klání se musely týmy předvést v požárním útoku a dále v požárním útoku CTIF. Zahájení soutěže proběhlo již v 7:50 hodin a od 8:00 se již soutěž rozeběhla v plném proudu. Mladší žáci se postavili na start jako čtvrtí v pořadí kategorie mladší a svým výkonem v požárním útoku CTIF a dosaženým časem pod 100 sekund a celkovým počtem 65 trestných bodů vybojovali vítězství v této disciplíně. Při požárním útoku se jim také dařilo a s časem 19,23 obsadili 2.místo, tentokrát byl rychlejší tým z Lubojat s maličkým náskokem 0,08 sekund na Tísek. Starší žáci měli taktéž startovní číslo 4. a taktéž předvedli paradní výkon. V útoku CTIF s výsledným časem 79,75 a díky špatně provedenému ulzu byli ,,odměněni" deseti trestnými body, ale i přesto brali 2 pozici. V požárním útok provedli výborně a s časem 14,80 obsadili také 2 pozici, překonáni byli týmem starších žáků z Trojanovic, kteří díky času 13,91 vyhráli PÚ. V celkových výsledcích naší hasiči jak mladší tak starší obsadili 2. místo. U obou týmů rozhodlo o druhé pozici, až horší umístění v PÚ.
Nová Ves - o štít Maryčky Magdonové 4.5.2013

V sobotu 4.5 se vydaly naše mladé hasičské naděje na kapánek delší cestu než jsou zvyklí a to až k našemu družebnímu sboru z Nové Vsi. Tato soutěž se počítá do seriálu Moravskoslezké ligy mladých hasičů tudíž je jasné, že konkurence byla vysoká. Starším žákům se soutěž nevyvedla a po problému na rozdělovači dosáhli vyskoého času 32 sekund (první terč byl sestřelen v čase 16,25) obsadili pozice hluboko v poli. Mladší žaci měli sice rychleji sestříké terče než starší  (L: 20,65 P: 21,97) ale bohužel ve výsledku byli nehodnoceni za chybu na koši. A tak se stejně jako loni jelo domů bez úspěchů.
1. Kolo Floránek Cup - Lubina - Větřkovice

Zahájení sezóny mladých hasičů proběhlo letos v Lubině - Větřkovicích prvním kolem Floriánek Cupu . My máme opět zastoupení v obou kategoriích. Tato soutěž byla dlouhodobě pro Tísek lehce prokletá, jelikož dlouhou dobu se zde nevedlo žadným týmům. Ovšem letos toto prokletí bylo konečně zlomeno a mladí hasiči konečně obsadili krásné místa na bedně. Lubině jak již je zvykem se soutěžilo ve dvou disciplínách a to samožřejmě v požárním útoku a druhou disciplínou byla letos štafeta dvojic. Mladší žáci bodovali lépe ve štafetě dvojic a časem 70s vybojovali 1.místo, v PÚ s časem 20,54 obsadili 5. místo a po celkovém součtu 6 bodů obsadili pěkné 3.místo. Nestačili pouze na Lubinu a vítězství si připsali hasiči z Lubojat. Starší žáci ukázali, že mají natrenováno a ovládli obě disciplíny na jedničku :-) Ve štafetu dvojic ovládli se 4 vteřinovým náskokem na druhého. Poté se postavili na start útoku a díky času 15,34 vybojovali také 1. místo. A tím pádem se součtem 2 bodů zvítězili na prvním kole FC s náskokem 5 bodů na druhé Lubojaty a třetí skončili hasiči z Prchalova.
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
Halová pohárová soutěž mladých hasičů XXIV . Ročník
V sobotu 2.března v 6 hodin se u hasičárny sešla kopa dětí a samozřejmě vedoucí. Družstva mladších a starších žáků jela reprezentovat náš sbor na XXIV. rořník hálové pohárové soutěže mladých hasičů. Po příjezdu do Havířova a následném přihášení dostalo družstvo mladších přideleno číslo 31 a starší 67. V haviřovské hale se soutěžilo v discipínách 4x40m, uzlové štafeťe a štafeťe dvojic. Jak mladší tak i starší složili dva soutěžní týmy.
1.JPG
A tet už k výsledkům mladší žáci se umístili v konkurenci 25 družstev na skvélém 7. místě. Nejlépe jim vyšla štafeta dvojic, kde s časem 73,5 obsadili 3.místo, v uzlové štafeťe obsadili 8.místo s časem 54,8 a ve štafeťe 4x40m skončili na 12. místě s časem 47,06 a s celkovým součtem bodů 23 skončili na již zmiňovaném 7.místě.
Starší žáci bojovali o co nejlepší umístění v konkurenci 35 družstev a nejlépe se umístili na 6. místě v uzlové štafeťe a to s časem 32,43 dále pak ve štafete 4x40m s časem 36,31 obsadili 13.místo a ve štafetě dvojic 26.místo s časem lehce nad 70sekund. A tak s celkovým součtem 45 bodů obsadili také pěkné 15. místo.

Muži:

Pořadí Družstvo Celkem bodů
1 Závišice 114
2 Tísek 97
3 Hukovice 87
4 Trojanovice 86

Ženy:
Pořadí Družstvo Celkem bodů
1 Hukovice 79
2 Tísek 57
3 Hostašovice 35

Nad 35 let:
Pořadí Družstvo Celkem bodů
1 Výškovice 22
2 JAK-LUK 21
3 Mniší 16
4 Hukovice 8
 
Starší:
Pořadí Družstvo Bez nejhoršího
1. Lubojaty 13
2. Tísek 14
3. Hájov 18
4. Mniší 29
     

Mladší:
Pořadí Družstvo Bez nejhoršího
1. Hájov B 12
2. Trojanovice 16
3. Mniší 19
7. Tísek 41
Naši partneři:
logo MSK.JPG
logo Hostinec.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one