Telefoní čísla

Důležitá telefonní čísla tísňového volání
TAJ243fe1_hasici.jpg
HASIČI

Zjistíte-li mimořádnou událost (požár, havárii chemického nebo průmyslového zařízení...), která ohrožuje osoby nebo majetek, okamžitě volejte číslo

150 - Hasičský záchranný sbor

Při předávání zprávy uveďte:

Kde hoří
Co hoří
Své jméno
Po skončení hovoru budete vyzváni k zavěšení a vyčkání u telefonu na zpětný dotaz k ověření pravdivosti zprávy o požáru

-------------------------------------------------------------------------------
TONe72d1_sanit11.jpg
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA

Pomoc zdravotnické záchranné služby se vyžaduje při všech stavech ohrožujících život. Přivolává se prostřednictvím telefonu

155 - Zdravotnická záchranná služba

Při předávání zprávy uveďte:

Své jméno
Výstižný popis nastálé situace
Přesné místo kde se nacházíte, případně pomoc s usnadněním příjezdu znalostí okolí
Po skončení hovoru budete vyzváni k zavěšení a vyčkání u telefonu na zpětný dotaz k ověření pravdivosti zprávy.
Zpravidla jedná-li se o závažnou situaci, pracovník dispečerského stanoviště se Vám věnuje po celou dobu do příjezdu rychlé záchranné služby, během níž podává rady pro předlékařské ošetření. .

--------------------------------------------------------------------------------
1225376261_policie.jpg
POLICIE

Pokud jste svědky nebo účatníky dopravní nehody nebo pokud jste svědky nebo obětí spáchání trestního činu volejte telefonní číslo.

158 - Policie České Republiky
156 - Městská policie
TÍSŇOVÁ LINKA

Od roku 2004 se v ČR do provozu zapojilo i 16 call center, které mají za účel efektivně propojit základní složky integrovaného záchranného systému. Jednotné evropské číslo tísňového volání odbourává i jazykovou bariéru, jelikož operátoři umí komunikovat anglicky i německy.

112 - Tísňová linka